Restaurant Krojet e Vutha

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet
mail plaveguci@hotmail.com of via gsm +31(0) 643937565. gsm +32(0) 490404991

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet
Geniet van het uitzicht op de bergen in de ochtendzon. Zoek naar onontdekte ruines terwijl je wandelt door de prachtige Bergen ... Geniet van het super uitzicht op de bergen van deze prachtige omgeving Kamperen is een vorm van openluchtrecreatie waarbij men in een tent, caravan, camper, tenthuisje of ander relatief eenvoudige recreatiewoning. U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet,

Sallad Avokado


Përbërësit për sallatë: sallatë e gjelbërt e çfardo lloji avokado misër bizele mish i bardhë pule majonezë

Dresing: lëngu i 2 limonave 3-4 lugë vaj ulliri 1 lugë e mesme mustardë(senf) 5 lugë salcë domatesh kripë piperNë pjatë ovale,vendoset sallata e prerë në pjesë të mëdha.Avokadoja pritet përgjysmë,largohet bërthama,qërohet,pritet në pjesë të gjata dhe spërkatet me lëng limoni që të mos nxihet.I hidhen dy-tri lugë majonezë,përzihet mirë dhe vendoset mbi sallatë.Bizelet zihen sipas nevojës, si dhe misri dhe vendosen mbi avokado.Mishi i bardhë pritet në bërxolla të holla,kriposet,i hidhet piper dhe fërgohet nga të dyja anët gjersa të marrë ngjyrë të kuqrremtë.Pritet në pjesë të gjata dhe vendoset mbi sallatë. Në enë të thellë tunden 3 lugë vaj ulliri,lëng limoni,pak kripë,piper,1 lugëz sheqer,1 lugë e mesme mustardë.Shtohet salca e domateve,përzihet mirë dhe hidhet mbi sallatë. Kjo sallatë e begatshme mund ta zëvendësojë një drekë të lehtë ose darkë.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Maza në Kopaj

Maza  në Kopaj

Flija

Flija

Qingji ne tepsi

Qingji ne tepsi

Sofra me buk

Sofra me buk