Restaurant Krojet e Vutha

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet
mail plaveguci@hotmail.com of via gsm +31(0) 643937565. gsm +32(0) 490404991

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet
Geniet van het uitzicht op de bergen in de ochtendzon. Zoek naar onontdekte ruines terwijl je wandelt door de prachtige Bergen ... Geniet van het super uitzicht op de bergen van deze prachtige omgeving Kamperen is een vorm van openluchtrecreatie waarbij men in een tent, caravan, camper, tenthuisje of ander relatief eenvoudige recreatiewoning. U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet,

Tollumbat


Përbërësit:9 filxhan kafeje ujë, 1 filxh.kaf.vaj,një majë thike kripë,7 filxh.kaf.miell,3 filxh.kaf. niseshte,1 pluhur paste,6 kokrra vezë,1 litër vaj.

Sherbeti:1 ½ kg.sheqer,7 ½ dcl ujë,1 lëng limoni,1 sheqer vanileje.Sherbeti vlon 7 min.Uji vlon me një majë thike kripë dhe 1 lugë vaj.Largohet nga zjarri.Hidhet mielli i përzier me niseshte dhe pluhur paste.Përzihet mirë dhe prap kthehet në zjarr që të fërgohet gjersa të ndahet nga luga dhe ena.Pasi të ftohet brumi,i hidhen vezët një nga një duke tundur mirë me mikser,gjersa të fitohet një brum i njëllojtë.Një litër vaj nxehet në tenxhere.Me brumin e përgatitur mbushet kaushi special me formë të dhëmbëzuar dhe nëpërmjet tij nxirren tullumbat drejtë në yndyrë të nxehtë.Hidhen pjesë pjesë duke i prerë me thikë në gjatësi prej afro 8 cm dhe fërgohen nga të gjitha anët gjersa të zverdhen në ngjyrë ari.Nëse skuqen shpejtë,ulet pak zjarri.Hiqen nga vaji me lugë të shpuar dhe futen drejt në sherbet të ftohur.Gjersa të fërgohen të dytat,të parat qëndrojnë në sherbet,pastaj largohen nga sherbeti,dhe palosen në një enë të thellë,e kështu veprohet gjersa të hargjohet i tërë brumi.Sherbeti që mbetet hidhet mbi tullumba ,në mënyrë që ato të lagen plotësisht në sherbet.Shërbehen me shurup trëndafili,limonadë,bozë etj.

Shije të veçant kanë nëse shërbehen 2 për person të vendosura në misuri mbi tamëloriz.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Maza në Kopaj

Maza  në Kopaj

Flija

Flija

Qingji ne tepsi

Qingji ne tepsi

Sofra me buk

Sofra me buk