Restaurant Krojet e Vutha

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet
mail plaveguci@hotmail.com of via gsm +31(0) 643937565. gsm +32(0) 490404991

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet
Geniet van het uitzicht op de bergen in de ochtendzon. Zoek naar onontdekte ruines terwijl je wandelt door de prachtige Bergen ... Geniet van het super uitzicht op de bergen van deze prachtige omgeving Kamperen is een vorm van openluchtrecreatie waarbij men in een tent, caravan, camper, tenthuisje of ander relatief eenvoudige recreatiewoning. U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet,

Torte me Drethë ( DREDHËZA )


Përbërësit:
700 gr dredhëza
Kremi:
½ lit.qumësht
2 qeska puding vanileje
6 lugë sheqer
½ lit.ajkë qumështi
Patishpani:
5 vezë
5 lugë sheqer
5 lugë miell
1 qeskë sheqer vanilje
lëvore limoni

Dredhëzat lahen dhe kullohen mirë.Pudingu me 6 lugë sheqer ulet në 8 lugë qumësht.Pjesa tjetër e qumështit vlohet.Hidhet pudingu në qumështin valë duke e përzier vazhdimisht me tel kuzhine,gjersa të trashet dhe t’i marrë disa valë.Ena me puding vendoset në ujë të ftohtë. Tundet ajka.Veçohet një pjesë për zbukurim.Pjesa tjetër vazhdon të tundet sa të trashet edhe pak.Pudingu i ftohur tundet edhe njëherë me mikser dhe gradualisht i shtohet ajka duke e tundur kremin në masë të njëllojtë.
Përgaditet patishpani me artikujt e lartpërmendur dhe piqet në furrë me temperature 200 gradë C për afro 12 min.Ftohet pak dhe pritet vertikalisht në tri pjesë.Vendoset njëra kore në tabaka,spërkatet me sherbet ose qumësht dhe lyhet me krem.Duke i pastruar nga bishtat dredhëzat,ato vendosen mbi krem të tëra ose të përgjysmuara.Lyhen mbi me krem, vendoset korja e dytë,për të vazhduar njëllojë krem-dredhëza-krem.Mbi vendoset edhe korja e tretë.Pasi të spërkatet me sherbet,zbukurohet me ajkë dhe dredhëza.Torta mire është të ftohet 3-4 orë,pastaj të shërbehet.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Maza në Kopaj

Maza  në Kopaj

Flija

Flija

Qingji ne tepsi

Qingji ne tepsi

Sofra me buk

Sofra me buk