Restaurant Krojet e Vutha

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet

kamperen kampvuur by Restaurant Krojet
mail plaveguci@hotmail.com of via gsm +31(0) 643937565. gsm +32(0) 490404991

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet

U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet
Geniet van het uitzicht op de bergen in de ochtendzon. Zoek naar onontdekte ruines terwijl je wandelt door de prachtige Bergen ... Geniet van het super uitzicht op de bergen van deze prachtige omgeving Kamperen is een vorm van openluchtrecreatie waarbij men in een tent, caravan, camper, tenthuisje of ander relatief eenvoudige recreatiewoning. U kunt hier kamperen Dan kunt u de omgeving verkennen te voet,

TORTË “MARGARITA”


Përbërësit:8 vezë,8 lugë sheqer,8 lugë miell,lëvore limoni.
Kremi i parë:300 gr arra të bluara,1,5 dcl qumësht,150 gr margarinë i zbutur,5 lugë sheqer pluhur,100 gr çokollatë ose dy lugë kakao.
Kremi i dytë:2 dcl qumësht,1 puding vanileje,3 lugë sheqer,2 sheqer vanileje,200 gr margarinë,3 lugë sheqer pluhur.

Përgatitet patishpani me përbërësit e sipërshënuar dhe derdhet në tepsi të shtruar me letër shporeti.Piqet në furrë me temperaturë 200 gradë Celsius.Pasi të piqet,përmbyset në pecetë të lagur dhe largohet letra sa është patishpani i nxehtë.Posa të ftohet,lyhet me fillin e parë i cili përgatitet duke i lagur arrat e bluara me qumësht të valë.Shtohen çokollata e shkrirë, margarina e tundur me 5 lugë sheqer pluhur,pastaj të gjitha përzihen mirë,gjersa kremi të bëhet i njëllojtë.Me kremin e përgatitur lyhet sipërfaqja e patishpanit të ftohur,mbështillet në roladë dhe futet në frigorifer.
Përgatitet një puding me 2 dcl qumësht të valë dhe 3 lugë sheqer.Shtohen 3 të verdha të vezëve duke e tundur masën vazhdimisht.Veçan tundet margarina e zbutur me 5 lugë sheqer pluhur dhe i shtohet masës së pudingut të ftohur .Të bardhat e vezëve tunden në bore të qëndrueshme,i shtohen kremit të ftohur,duke i përzier të gjitha mirë,gjersa të fitohet një krem i njëllojtë.Rolada pritet në 24 pjesë.Palosen në formë luleje në tri radhë nga 7 copa anash dhe nga një në mes.Të tri radhët lyhen me kremin e përgatitur.Në mes vihet një kapak kavanozi,që mesi të mbetet i verdhë,kurse pjesët e tjera përmbi dhe anash,lyhen me krem të rrahur të bardhë.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Maza në Kopaj

Maza  në Kopaj

Flija

Flija

Qingji ne tepsi

Qingji ne tepsi

Sofra me buk

Sofra me buk